LKS Izdebki beneficjentem programu Mikro granty 2
LKS Izdebki znajduje się w gronie beneficjentów programu „Mikro Granty” (edycja 2), który jest odpowiedzią Ministerstwa Sportu i Turystyki na niepokojące zmiany zachodzące w obszarze aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Operatorem Krajowym programu jest Fundacja Orły Sportu
Projekt pn. „Promocja kultury fizycznej i zasad fair play wśród młodzieży z terenów wiejskich gm. Nozdrzec”, adresowany jest do młodzieży w wieku od 14 do 18 roku życia — zamieszkującej teren gminy. Proponowane przedsięwzięcie odpowiada na potrzeby społeczności lokalnej i zakłada systematyczny oraz powszechny udział młodzieży w pozalekcyjnych zajęciach z aktywności fizycznej, a niekomercyjny charakter zajęć pozwala pozytywnie wpłynąć na zwalczanie różnic w dostępności do tego rodzaju aktywności między młodymi mieszkańcami terenów wiejskich, a ich rówieśnikami zamieszkującymi zurbanizowane obszary miejskie.
Co istotne, realizowany projekt pozwala na promocję aktywności fizycznej wśród młodzieży oraz prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych wychowawczych wartości sportu. Każdy uczestnik projektu zrealizuje w sumie 90 godzin zajęć, podczas których doskonalone będą umiejętności sportowe z piłki nożnej. W ramach podsumowania działań projektowych, zorganizowany zostanie turniej drużynowy w piłkę nożną.
Wartość projektu: 12 250,00 zł
Wkład własny finansowy pochodzący z budżetu gm. Nozdrzec: 1000,00 zł
Wkład własny niefinansowy — osobowy: 2250,00 zł
Autor i koordynator projektu: Adrian Skubisz